نشان CE

در تجارت امروز سازمانها و شرکتها در پی کسب روشهایی برای رقابت، قدرت و بهینه سازی محصولات و فعالیت های خود می باشند . از طرف دیگر مشتریان وقت و امکانات لازم برای ارزیابی محصول خریداری شده را ندارند ، بنابراین با نگاه به استاندارد های جهانی به دنبال محصولاتی مطابق با این استانداردها بوده و سپس اقدام به خرید کالا می‌ کنند . نگرش جامعه اروپا نسبت به تجارت آزاد و حرکت آزادانه کالاها ، اروپا را بر آن داشت تا با تدوین یک راهنمای جدید راه تجارت آزاد را هموار نماید.

این استاندارد که با عبارت مخفف CE نشان داده می‌شود، به منظور استانداردسازی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در منطقه اقتصادی اروپا تولید یا به فروش می‌رسند، ارایه شده است. این حروف اختصار کلمات فرانسوی Conformité Européenne   است. با نشان CE بر روی محصول تولید کننده تضمین می کند که محصول با الزامات ضروری دستورالعمل های EC منطبق است. محصولاتی که واجد دریافت علامت CE می‌شوند، باید از نظر کیفیت، سلامت، امنیت و مضر نبودن برای انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.

به طور خلاصه نشان CE به عنوان یک روش ارزیابی سریع، برای حصول اطمینان از بر آورده شدن نیازمندیهای دایرکتیوهای اروپایی نگرش جدید و همچنین ارزیابی کیفیت و ایمنی محصولات برای مصرف کنندگان می باشد.

فقط کلیه محصولاتی که با الزامات دایرکتیوهای اروپایی منطبق هستند مجوز ورود به بازارهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا را دارند.

دایرکتیوهای نگرش جدید (New Approach) بر اساس توافقات سال ۱۹۸۵ با وزرای اتحادیه اروپا در اجرای یک تکنیک و استاندارد هماهنگ به منظور تسهیل ورود کالا به بازارهای سراسر اتحادیه اروپا به اجرا در آمدند. در دایرکتیوهایی که بر اساس الزامات اساسی گردآوری می شوند، تولید محصولات از یک نظم خاص پیروی می کند.

کلیه تولیدگنندگان داخلی و خارجی اتحادیه اروپا با الصاق نشان CE و ورود محصولات خود در بازارهای این اتحادیه مسئول اثبات انطباق محصول با الزامات دایرکتیوهای اتحادیه اروپا می باشند. هر گونه عدم انطباق منجر به خروج محصول از بازار، منع استفاده و در برخی مواقع پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.

انطباق دایرکتیوهای اروپایی از طریق بررسی ایمنی آن محصول خاص و همچنین برآوردن الزامات عمومی در طراحی و تولید انجان می پذیرد.

بررسی تطابق محصول با الزامات اتحادیه اروپا از طریق مراجع ذیصلاح اروپایی صورت می پذیرد. استانداردهای هماهنگ مرتبط با محصول در سراسر اروپا در میان اعضا انتشار یافته است ولی روش ارزیابی انطباق و دستورالعملهایی که مسئولیت انتخاب آن به عهده تولیدکنندگان است در دایرکتیوهای مختلف بسته به نوع محصول شرح داده شده است.

خدمات مشاوران پادمیرا جهت اخذ نشان CE

مشاوران پادمیرا کلیه تولیدکنندگانی که محصولات آنها در دامنه دایرکتیوهای ذیل قرار می گیرند مورد پشتیبانی قرار می دهد.

–         دایرکتیو تجهیزات پزشکی (MDD)

–         دایرکتیو تجهیزات ولتاژ پایین (LVD)

–         دایرکتیو انطباق الکترو مغناطیسی – تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی (EMC)

–         دایرکتیو ماشین آلات (MD)

–          دایرکتیو مصالح ساختمانی(CPD)

تیم مهندسین مشاور ما آمادگی مشاوره در زمینه اخذ نشان CE برای گروه وسیعی از محصولات را دارد.

مشاوران پادمیرا با تکیه بر تجارب خود موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش را جهت اثباط انطباق محصول به تولید کنندگان ارائه می دهد. همچنین مشاوره جهت ارسال نمونه ها به آزمایشگاههای معتبر و همچنین تهیه مستندات لازم از دیگر خدمات مشاوران پادمیرا در زمینه اخذ نشان CE می باشد.

مزایای CE

نشان CE بعنوان یک سیستم پذیرفته شده جهت حصول اطمینان از کیفیت، ایمنی و الزامات زیست محیطی بسرعت در حال گسترش در کلیه کشورها می¬باشد از این رو دریافت گواهیCE  برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است چرا که CE استاندارد اروپاست و در واقع گواهی تضمین کیفیت اروپا محسوب می شود که مورد قبول بسیاری از کشورهای دنیاست . بنابراین محصولاتی که گواهی  CE دریافت کنند شانس بیشتری برای بازاریابی و تصاحب بازارهای جهانی خواهند داشت.

نشان CE بر روی یک محصول مزایای زیر را دارد:

• محصول مورد نظر می تواند به صورت قانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپاEU  و منطقه تجاری آزاد اروپا به فروش برسد و جابجا شود.

• امکان صادرات به کشورهای دیگر

• ایجاد اطمینان در مصرف کننده و بازار خرده فروشی

• رعایت حقوق مصرف کننده

• مزیت رقابتی و تبلیغاتی

• نظر مثبت نهادهای قانونی

• شرکت در مناقصات بزرگ دولتی از جمله نفت، گاز، پتروشیمی